Aktualizováno: Solidaritu se squattery z vyklizené Neklanky, Praha

9. února 2014 v 10:37 | sm3 |  Squatting
Solidaritu se squattery z vyklizené Neklanky, Praha

V pátek 7. února v podvečerních hodinách policie vyklidila "tichý squat" v Neklanově ulici v Praze 2, sloužící výhradně k bydlení. Dům ve vlastnictví italské firmy se nachází v bezprostřední blízkosti restaurace U Karla IV. a kromě squatterů ho obýval i jeden nájemník. Při zásahu, který se neobešel bez neodůvodněného násilí ze strany bezpečnostních složek, bylo zadrženo šestnáct lidí včetně několika přihlížejících, kteří přišli squattery podpořit.
----
Aktuální info k zadrženým z pátečního vyklízení squattu v Neklanově ulici: Soud neproběne dnes, jak bylo původně avizováno, ale zítra. Dnes byla celá věc soudu pouze předána-oba zadržení zůstávají ve vazbě. Zatím není jasné, zda bude soudní jednání přístupné veřejnosti, ani kdy a kde proběhne, solidární podpora přímo u soudu/před soudní budovou bude nicméně vítána v každém případě. Další info snad brzy.
----
Další aktualizace k zadrženým z pátečního vyklízení squattu v Neklanově ulici: Soud preběhne zítra (10.2.) v budově Obvodního soudu pro Prahu 2 (Francouzská 19, místnost č.138). Jednání bude neveřejné. I přesto pokud můžete, přijďte ve 12.30 podpořit zadržované aktivisty před budovu soudu a přineste si například i pikety se solidárními hesly či píšťalky a další hlukové propriety. Iniciativa Ne Rasismu!
---
HAPPENING A TISKOVÁ KONFERENCE V úterý 11.2. mezi devátou a dvanáctou hodinou bude ve vyklizeném domě na Výtoni probíhat stěhování osobních věcí bývalých obyvatel. Přijďte je podpořit a účastnit se happeningu a tiskové konference (od 10:00), na které bude vysvětleno pozadí kauzy a její možné pokračování! K tanci a poslechu bliká PČR, k občerstvení dort, teplý čaj a punč. Šiřte dál!

Tisková zpráva k vyklizení domu v Neklanově ulici 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jsem PRO obsazování NEVYUŽÍVANÝCH budov:

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.