Proti rasismu, fašismu a kapitalismu 17. Listopad 2013

18. listopadu 2013 v 14:14 | sm3 |  Antifašismus
Proti rasismu, fašismu a kapitalismu
17. Listopad 2013

Proslov Československé anarchistické federace, přednesený 17. listopadu na antifašistické demonstraci v Praze. Sešli jsme se zde na výzvu Iniciativy Ne rasismu!, abychom vyjádřili svou nechuť nad tím, že právě tento den, kdy si připomínáme revoltu studentů proti nacistům z roku 1939, si vybrali neonacisté pro svůj pochod. Nejde ale jen o tento den, přítomnost neonacistů v ulicích by nás neměla nechávat chladnými ani v ostatní dny roku.

Dalším důvodem našeho aktivního odporu vůči neonacismu a fašizujícím tendencím vůbec je potenciální nebezpečí toho, že by mohly vystoupit ze své marginality. Můžeme zlehčovat celou věc pravdivými slovy o hrstce tupých křiklounů prolezlé podivnými existencemi, frustrovanými jedinci, násilníky a podvodníky. Nic to ale nemění na tom, že právě oni se mohou stát užitečnými blbci ve zcela jiné hře. Příklady známe z minulosti a jeden aktuální k nám přichází z Řecka.
...
Stavět se proti rasismu a fašismu nestačí. Jde-li nám o svobodu a sociální spravedlnost, je nutné vystupovat proti všem formám útlaku a zaujmout jasně protikapitalistické stanovisko. Je ale také potřeba přemýšlet nad vlastní vizí lepšího světa, organizovat se a společnými silami k ní směřovat.
Více na Čsaf.cz

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Přidám se do blokády neonacistického pochodu

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.