Policejní zásah na Klárově. "Jako v listopadu '89," křičeli protestanti

27. května 2012 v 15:02 | sm3 |  Světová sociální krize
Policejní zásah na Klárově. "Jako v listopadu '89," křičeli protestanti

VÍME PRVNÍ Na pražském Klárově zasahovala policie proti protestnímu stanovému kempu. Městskému úřadu došla trpělivost a rozhodl se místo vyklidit. Na místě několik týdnů stanovali protivládní aktivisté z hnutí Occupy Prague. Ti lidem denně předkládali k podpisu petice a pořádali veřejné sněmy.
Podle informací naší redakce bylo na travnatém prostranství pražského Klárova ještě v neděli ráno několik desítek stanů, kolem 11. hodiny už ale v parku obehnaném policejní páskou ani jeden z nich nestál. Na místě jsou nyní zhruba čtyři desítky mužů zákona jak ze státní, tak městské policie. Akce probíhá bez incidentů a nejvíce pozornosti vzbuzuje asi u kolemjdoucích zahraničních turistů.

"Začali nás budit kolem desáté hodiny, bylo nás tady kolem dvaceti, až pětadvaceti stanů. Já jsem jim řekl, že si stan balit nebudu, tak mi ho sbalili oni," uvedl pro ParlamentníListy.cz na místě Roman Bednář, který podle jeho slov dojíždí na Klárov s přítelkyní až z Olomouce každý víkend, ve všední dny chodí do zaměstnání. Jak doplnil, policisté účastníkům kempu sdělili, že porušují městskou vyhlášku a poté je legitimovali.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.