Řečtí radikálové sílí, chtějí vyhnat imigranty, zaminovat hranice

26. dubna 2012 v 15:13 | sm3 |  Světová sociální krize
Řečtí radikálové sílí, chtějí vyhnat imigranty, zaminovat hranice

Stále více Řeků popřává sluchu pravicovým extremistům z neparlamentní strany Zlaté jitro (Chrysi Avgi), kterým stouply podle posledních předvolebních průzkumů preference na pět procent. Jejich recept na řešení ekonomické krize v zemi vypadá jednoduše: vyhoštění stovek tisíc přistěhovalců a zaminování hranic s okolními státy, odkud nejčastěji přicházejí.

Strana, která popírá, že by byla neonacistická, se ale prozrazuje svou vlajkou, která sice obsahuje starořecký geometrický symbol, ale trochu připomíná hákový kříž německých nacistů. Na svých letácích pak pod heslem "Řecko Řekům" slibuje podobně jako v Německu postiženém krizí v 30. letech minulého století například práci pro každého Řeka.

Přesto tito pravičáci nezaostávají za stále se rozšiřující skupinou lidí, která projevuje v zemi protiněmecké nálady, protože Berlín je označován za hlavní hybnou sílu ve vymáhání mezinárodních pohledávek z dluhů a v prosazování drastických rozpočtových škrtů. Strana netají sympatie k někdejší vojenské diktatuře z přelomu 60. a 70. let a také k diktátorovi Ioannisovi Metaxasovi, který hrdě odmítl kapitulovat před Itálií v roce 1940.
Více na Týden.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.