Abychom se osvobodili, musíme zničit ekonomiku

27. února 2012 v 16:39 | sm3 |  Světová sociální krize
Abychom se osvobodili, musíme zničit ekonomiku

Přináším překlad prohlášení anarchistů, kteří obsadili Právnickou školu v Aténách v přípravě na velké demonstrace 12.února 2012. Fakulta je nadále obsazena.
Politické a finančnické divadlo nyní ztratilo své sebevědomí. Jeho děj je teď zcela křečovitý. Vláda "nouzového stavu", která se ujala kontroly nad sociální soudržností, selhává v zachování zaměstnanosti a kupní síly populace. Nová opatření, pomocí kterých se řecký stát snaží přežít ve finančním světě, vedou k úplnému zastavení vyplácení mezd ve světě práce. Snížení minimální mzdy, která beztak zůstala už jen položkou na papíře, přichází v souladu s úplným zastavením vydávání všech forem přímých i sociálních mezd.

Cena naší reprodukce se rozplývá. Zdravotnické struktury, vzdělávací instituce, sociální zabezpečení, vše, co nám umožnilo být produktivní v panujícím systému, je nyní minulostí. Poté, co z nás vyždímali, co se dalo, rozhodli se nás uvrhnout přímo do hladu a chudoby.
Zrušení jakékoli formy mzdy na legální bázi bylo zajištěno pomocí vytvoření "zvláštního, uzavřeného účtu". Tímto způsobem si stát zajistil, že peníze budou použity pouze pro přežití kapitálu, někdy dokonce za cenu našich životů. Závaží dluhu, (ne nějakého zvláštního státního, ale prostě toho, který je nerozlučně spjatý se základními vztahy v kapitalismu), se houpá nad našimi hlavami a hrozí, že na nás spadne a zavalí nás.
Více na IMCMedia.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jste pro zavedení trestu smrti?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.