Hnutí Occupy Wall Street: Je nás 99 %

6. listopadu 2011 v 8:31 | sm3 |  Světová sociální krize
Hnutí Occupy Wall Street: Je nás 99 %

Obsazení Wall Street začalo 17. září a stejně inspirované akce se objevovaly po celé zemi jako houby po dešti.(1) To vše předcházelo dlouho plánovanému klíčovému obsazení District of Columbia (D.C.), které bylo zahájeno 6. října. Načasování bylo příznivé. 49 % potenciálních voličů "je přesvědčeno, že žádná z politických stran v Kongresu nezastupuje lid",(2) píše konzervativní agentura zaměřená na průzkum veřejného mínění Rasmussen. Deník Washington Post oznamuje, že "Američané dosáhli nového stupně znechucení z Kongresu, který zanechal téměř všechny voliče naštvané na své lídry, a málokdo věří, že jsou schopni se vypořádat s problémy, kterým země čelí. Za celých dvacet let, kdy Washington Post - ABC News provádí veřejný průzkum, nebyl počet Američanů odsuzujících Kongres tak vysoký."(3) Pouhých 14 % respondentů stále věří zákonodárné moci.

"Je zajímavé, že první projev z improvizované tribuny, který jsem na akci Occupy Wall Street vyslechl, explicitně odmítal americký sen. Mnoho lidí čerpalo inspiraci v událostech na náměstí Tahrír, nikoli v americké historii. Jinými slovy, mnoho z těchto lidí se nezdá být tradičními liberály; zdá se, že se považují za mezinárodní levicovou třídu, která věří ve spojení odporu proti genderové, rasové a ekonomické nerovnosti do společného boje proti útlaku..."

"Moc se střetává extrémně podivnými způsoby. Demokratický establishment se v reakcích na protesty ocitá ve slepých uličkách. Mnozí si přejí vytvořit levicovou verzi Tea Party, zatímco jiní jsou podobnými demokratickými impulzy znepokojeni."(34)

Více na ČSAF.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.