A3: Nebojme se odmítnout kapitalismus

6. listopadu 2011 v 9:41 | sm3 |  Světová sociální krize
A3: Nebojme se odmítnout kapitalismus

Dnes je již zcela evidentní, že rok 2011 se stal rokem vzdoru a naděje. Ve všech koutech světa si mnozí lidé začali jasně uvědomovat, že současný systém globalizovaného kapitalismu není tak úžasný, jak se nám snaží politici a korporátní média namluvit. Lidé začínají chápat, že systém, jenž je nastavený tak, aby menšina bohatla a většina přečkávala v nejistotě, není zrovna tím, v čem by chtěli trvale žít a pracovat.
Oproti předešlým letům ale nastala změna - lidé začínají vycházet do ulic, diskutovat a okupovat náměstí, aby dali svou nespokojenost veřejně najevo.

Nespokojenost však může nabývat různých podob, jako byly například v létě nepokoje v anglických městech, kde zejména deklasovaní obyvatelé bez budoucnosti vyšli do ulic a někteří z nich si začali brát to, co jim na jednu stranu nutí reklama a co si na druhou stranu nikdy nebudou moci dovolit. V Řecku se zas proti moci bank a nadnárodních finančních institucí, kterým slouží tamní vláda, nebojí lidé vystoupit při generálních stávkách či střetech s policií chránící parlament.
Více na ČSAF.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.