Technoparty ve Višňové skončila, přijelo na ni asi 2000 lidí

31. srpna 2009 v 9:49 | sm3 |  Monitoring Zpravodajství
Technoparty ve Višňové skončila, přijelo na ni asi 2000 lidí

Technoparty Summer End Madness v osadě Andělka u Višňové na Frýdlantsku skončila. Na místě v podvečer zůstalo jen pár desítek lidí, kteří balili soundsystémy. Uklizený pozemek mají pořadatelé předat v pondělí. Akce se obešla bez větších problémů. Při kontrolách zaměřených na alkohol za volantem, odhalili dnes policisté pět řidičů, všichni se ale dopustili jen přestupku, řekla ČTK liberecká policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Mnozí tanečníci si podle ní sami přicházeli za policisty alkohol zkontrolovat.

Podle odhadu organizátorů se do Višňové sjelo v noci na dnešek až 2000 tanečníků. Ve srovnání s akcemi, které se na stejné louce uskutečnily v minulých letech, byla akce podstatně komornější. "To ostatně organizátoři od začátku slibovali," řekla ČTK starostka Višňové Marie Matušková. Sama se dnes byla na místě přesvědčit, zda pořadatelé dodržují dohodnutá pravidla. "Aparatury byly nasměrované na Polsko a místní obtěžovala hudba jen minimálně," poznamenala. Zaznamenala jedinou stížnost z nedalekých Černous, kde si obyvatelé v noci stěžovali na hlasitou hudbu.

Starostka i policisté jsou s průběhem třídenní akce spokojeni. Incidentů bylo minimum. V souvislosti s technoparty museli policisté v noci na pátek řešit divokou akci v Mníšku u Liberce, kde si skupinka asi 50 lidí chtěla nelegálně uspořádat vlastní malou party. "Od sobotního rána, kdy místo opustili se tam ale nikdo další usadit nezkusil," řekla Suchánková. V sobotu pak podle ní policisté řešili jediný přestupek proti veřejnému pořádku a u dvou řidičů odhalil test alkohol v krvi.
Více na České Noviny.cz

Související:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.